środa, 8 lipca 2020

LEGENDARNE WALKI CZ. 2: ARTURO GATTI - MICKY WARD II
LEGENDARNE WALKI CZ. 2: ARTURO GATTI - MICKY WARD II

Druga walka pomiędzy Arturo Gattim i Micky Wardem odbyła się 23 listopada 2002 roku w Atlantic City.

Bardzo dobrze pojedynek zaczął Arturo Gatti, który wykorzystywał lewy prosty i starał się trzymać Warda na dystans często kontrując. Drugą rundę Ward zaczął nieco agresywniej, Jednak w przekroju całej rundy to ciosy Gattiego częściej docierały do głowy rywala.

3 runda tylko udowodniła przewagę Gattiego. Kapitalnym prawym rzucił Warda na deski, który po liczeniu nie zdążył dojść do siebie, a już po chwili został zasypany gradem ciosów. Doświadczenie jednak pomogło mu przetrwać. Stał przy linach, dążył do klinczu, a jego nogi wydawały się być jak z waty. Kiedy Gatti poczuł się za pewnie, Ward kilka razy mocno trafił, pokazując że pozostaje jeszcze w grze. Kapitalna runda.
W kolejnym starciu Gatti znów lepszy, choć mniej już pracował lewym prostym, przez co Ward łatwiej podchodził i zadawał celne ciosy.
Piąta runda to popis możliwości defensywnych Gattiego. Kilka razy fenomenalnie skontrował też Warda.
6 starcie znowu na korzyść Gattiego, który uruchomił lewy prosty i nie pozwalał Wardowi dojść do półdystansu.
Do końca starcia obraz pojedynku nie zmienił się. Jedyna runda, którą można było zapisać na konto Warda to ósma. Ostatnie sekundy walki to podobnie jak w pierwszej walce, wojna cios za cios.

Tym razem decyzja sędziów była jednogłośna. Zwycięzcą został Arturo Gatti, a sędziowie punktowali: 2x 98-91 i 98-90. Osobiście nie dałem żadnej rundy Wardowi i moja punktacja to 100-89.

Choć druga walka pomiędzy tymi bokserami nie była już tak emocjonująca co pierwsza, wciąż jest to kapitalny pojedynek, który każdy fan musi zobaczyć!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz