środa, 8 lipca 2020

LEGENDARNE WALKI CZ 1: ARTURO GATTI - MICKY WARD I
LEGENDARNE WALKI CZ 1: ARTURO GATTI - MICKY WARD I

18 maja 2002 roku odbył się pierwszy pojedynek pomiędzy Arturo Gattim i Micky Wardem. Pojedynek przez wielu uważany za jeden z najlepszych w historii, a trylogia walk tych Panów to istny klasyk i obowiązkowa pozycja dla każdego fana boksu.

Kapitalne pierwsze 3 rundy Gattiego, trafiał częściej i mocniej. Już w pierwszym starciu pojawiło się rozcięcie na twarzy Warda po jednym z ciosów Gattiego. W 4 rundzie sędzia odjął Gattiemu punkt za cios poniżej pasa. W kolejnym starciu Ward prezentował się dużo lepiej, a pod koniec rundy wstrząsnął Gattim wyprowadzając kapitalną kombinację ciosów. Runda 6 i 7 to kolejne rundy Gattiego. W kolejnej Ward znów miał większą przewagę, a przed końcem rundy znów zasypał rywala gradem ciosów.
Runda nr 9 to bez wątpienia jedna z najlepszych rund w historii. Po potężnym ciosie na korpus, Gatti był na deskach a sędzia był o krok od przerwania pojedynku. Mimo to przetrwał kryzys i zdołał zmusić Warda do defensywy i wygrać ostatnią rundę z wycieńczonym już Wardem. Pod koniec walki żaden z pięściarzy nie myślał już o defensywie, oglądaliśmy otwartą wojnę cios za cios.

Sędziowie orzekli MD (decyzję większościową), dwóch sędziów punktowało 95-93 i 94-93 dla Warda, trzeci 94-94.
Moja punktacja walki to 94-94, ale werdykt mógł pójść w obie strony i nie jest w żadnym stopniu dla nikogo krzywdzący.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz