środa, 8 lipca 2020

LEGENDARNE WALKI CZ.8: ARTURO GATTI - MICKY WARD III
LEGENDARNE WALKI CZ.8: ARTURO GATTI - MICKY WARD III

Trzeci pojedynek pomiędzy Arturo Gattim i Micky Wardem odbył się 7 czerwca 2003 roku w Atlantic City.

Obaj mocno rozpoczęli pojedynek. Przez większość czasu pierwsze starcie toczyło się na środku ringu. Runda z lekkim wskazaniem na Gattiego.
W drugiej odsłonie Gatti starał się korzystać ze swojej szybkości i trzymać lewym prostym na dystans Warda, co przez większość czasu mu wychodziło. Pod koniec starcia Ward uderzył poniżej pasa, lecz obyło się bez ostrzeżenia.
3 runda toczyła się na środku ringu i ciągle aktywniejszy był Gatti. Ward kilka razy dobrze skontrował Gattiego, ale nie wystarczyło to żeby przechylić szalę zwycięstwa w tej rundzie na swoją korzyść.
Świetne czwarte starcie, tym razem dużo bardziej aktywny Ward, który zasłużył na zwycięstwo w rundzie. Gatti w narożniku przed piątą rundą zgłosił trenerowi, że ma problem z prawą ręką. Od tej pory widać było, że nie bije prawą ręką z pełną siłą.
Piąta runda to większa aktywność Gattiego, lecz widać było niedyspozycję prawej ręki – cześćiej bił lewą, prawą tylko zaznaczał, bez siły. Pod koniec rundy Gatti uderzył poniżej pasa, lecz obyło się bez ujemnego punktu.
W szóstej rundzie Gatti boksował z przyklejoną do brody prawą ręką i starał się jak najmniej jej używać. Ward zdawał się coraz odważniej boksować, a w ostatnich sekundach rundy potężnym prawym posłał Gattiego na deski, którego uratował gong.
Ostatnie 4 rundy to większa aktywność Gattiego, który mimo kontuzji prawej ręki zdołał punktować potwornie zmęczonego już Warda. Ostatnia runda i jej końcówka to już standardowo jak w dwóch poprzednich walkach wojna na wyniszczenie.

Sędziowie punktowi byli jednomyślni: 2x 96-93 i 97-92 dla Gattiego. Osobiście punktowałem 97-92 Gatti.
Kolejna kapitalna walka! Polecam Wam całą trylogię Gatti-Ward, na pewno się nie zawiedziecie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz