środa, 8 lipca 2020

LEGENDARNE WALKI CZ.7: LENNOX LEWIS - WITALIJ KLICZKO
LEGENDARNE WALKI CZ.7: LENNOX LEWIS - WITALIJ KLICZKO

Po pokonaniu Mike’a Tysona w 2002 roku, kiedy ten był już cieniem pięściarza sprzed kilku lat, Lennox Lewis przymierzany był do starcia z młodszym z braci Kliczko. Władimir jednak niespodziewanie przegrał z Corriem Sandersem i stracił posiadany tytuł WBO.

Ekipa Lewisa przestała więc dążyć do tej walki i na czerwiec zaplanowano jego starcie z Kirkiem Johnsonem. Niedługo przed pojedynkiem Johnson doznał kontuzji i propozycję walki dostał starszy z braci Kliczko. Witalij oczywiście bez wahania przyjął ofertę…

Jak można się domyślać Ukrainiec nie był faworytem przy tak doświadczonym przeciwniku jakim był Lewis. Nikt nie spodziewał się takiego przebiegu walki, jaki kibice w Staples Center w Los Angeles mieli zobaczyć tego wieczoru.

21 czerwca 2003 roku w walce określanej jako “Walka Tytanów” zmierzyli się Lennox Lewis i Witalij Kliczko. Stawką pojedynku były pasy WBC i IBO wagi ciężkiej.

W pierwszych dwóch rundach ku zdziwieniu wszystkich agresorem był Kliczko. Często trafiał Lewisa mocnymi i czystymi ciosam czym wyrobił sobie prowadzenie na kartach punktowych. Na twarzy Lewisa pojawiło się rozcięcie spowodowane kumulacją ciosów.

W trzecim starciu Lennox też mocno trafił i na twarzy Witalija pojawiło się mocne rozcięcie pod lewym okiem.

W piątej odsłonie oko Kliczki wyglądało bardzo źle. Lewis trafił go również potężnym podbródkowym w kolejnej rundzie, ale Ukrainiec je ustał. Po szóstej rundzie kontuzja była już tak poważna, że lekarz zdecydował o zatrzymaniu pojedynku.

Zwycięzcą ogłoszono Lewisa, ale to Kliczko do chwili przerwania prowadził na kartach punktowych u wszystkich sędziów 58-56. Warto wspomnieć, że była to ostatnia walka Lennoxa Lewisa w karierze.

Kto wie jak potoczyłby się pojedynek, gdyby nie został zatrzymany – czy Kliczko dominowałby do końca pojedynku? A może doświadczenie Lewisa pomogłoby mu w dalszej fazie pojedynku?

Tego się już nie dowiemy, ale tak czy inaczej to jedna z walk, które prawdziwy fan pięściarstwa musi zobaczyć!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz